"Wspólna przestrzeń" - warsztaty plastyczno-ruchowe dla rodzin
Kiedy: | 2024-09-07 |
---|---|
Czas trwania: | 11:00 - 12:30 |
Koszt wstępu: | bezpłatne z wejściówką |
Wspólna przestrzeń. Warsztaty plastyczno-ruchowe dla rodzin
7 września 2024, godz. 11.00
Miejsce warsztatów: wystawa czasowa i Park Rzeźby w Królikarni
Dla kogo: dzieci 5–12 lat z opiekunami
Miejsce zbiórki: hol pałacu w Królikarni
Czas trwania: ok. 90 min
Zasady udziału: wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do pobrania on-line we wtorek poprzedzający wydarzenie
Prowadzący: Justyna Czarnota i Rita Twardziak
„Wspólna przestrzeń” to cykl czterech rodzinnych warsztatów plastyczno-ruchowych, towarzyszących wystawie „Alina Ślesińska. Szkice Przestrzeni”. Ich celem jest ukazanie rzeźby jako medium otwartego na różne interpretacje oraz zachęta do jej twórczego odbioru.
Podczas ostatniej odsłony warsztatów zaprosimy uczestników i uczestniczki do interpretowania prac Aliny Ślesińskiej za pomocą ruchu. Spotkanie obejmie dwie przeplatające się części: oprowadzanie z elementami warsztatu plastycznego oraz działania ruchowowe, podczas których będziemy doświadczać ciała jako plastycznej i ruchliwej materii. Będziemy ugniatać własne ciała, szkicować kształty, lepić ruch(y), rzeźbić powietrze poprzez kroki i podskoki. Podczas warsztatu poczujemy, ile waży nasze ciało, jakich jest rozmiarów i jakie ma proporcje. Celem działań ruchowych będzie rozbudzanie ciekawości wobec własnego ciała i rozwijanie somatycznej świadomości.
Prowadzący:
Alicja Czyczel - choreografka i edukatorka tworząca przestrzenie edukacyjno-artystyczne, w których można doświadczać przyjemności i wiedzy płynącej z ciała, ruchu i współbycia. Od 2018 roku prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych we współpracy z instytucjami kulturalnymi w całej Polsce (m.in. program "Roztańczone Rodziny", projekt "Formy Podstawowe" MSN w Warszawie i Fundacja EFC, świetlica Słoń na Woli / СЛОН НА ВОЛІ, laboratorium “Taniec i niepełnosprawność” NIMiT, Kem Szkoła).
Rita Twardziak – historyczka sztuki, nauczycielka, doktorantka UW, od wielu lat związana jako edukatorka z Muzeum Narodowym w Warszawie. Bada sztukę średniowieczną, ale fascynuje się także sztuką współczesną.
Dodatkowe informacje:
podczas zajęć prowadzące dostosują plan działania do odbiorców obecnych podczas warsztatów,
każdy element zajęć dedykowany jest wszystkim jego odbiorcom, zarówno starszym, jak i młodszym,
Co należy zabrać?
- swobodny, niekrępujący ruchu strój (dla siebie i dziecka),
- wygodne obuwie na płaskiej podeszwie,
- wodę do picia,
- przekąski,
- ewentualnie olejek na komary i meszki.
Czego nie zabierać?
- zabawek dla dzieci, jako że odciągają uwagę grupy.